Czerwone szpecące plamki

Cera naczyniowa to problem wielu kobiet, choć nie każda sobie zdaje z tego sprawę. Jest ona domeną osób o delikatnej, kruchej, a wręcz przezroczystej cerze, często mających problemy z krążeniem i ogólnie z kruchością żył. Osoby z cerą naczyniową często nie narzekają na przetłuszczanie się skóry, pryszcze ani nadmierne wysuszanie się skóry – wydawać by się mogło, że mają cerę idealną, jednak wcale tak nie jest. Ich naczynia krwionośne ulokowane są bowiem bardzo blisko powierzchni skóry, przez co łatwiej ulegają uszkodzeniom.

zam1Uszkodzenie naczyń włosowatych skóry może nastąpić w wyniku urazu mechanicznego (czasem wystarczy na przykład mocniejsze odbicie piłki do siatkówki) lub pod wpływem mrozu. Pękanie naczynek nie jest specjalnie bolesnym uczuciem – mamy wrażenie ukłucia i jakby coś ciepłego nam się rozlewało po twarzy. Co więcej, nie są to szpetne wielkie plamy, co najwyżej kropki wielkości główki od szpilki o intensywnie czerwonym zabarwieniu, które ciężko przykryć makijażem, a samoistnie wchłoną się dopiero po kilku latach.

Gdy chodzi o laserowe zamykanie naczynek Lublin ma wiele świetnych gabinetów medycyny estetycznej, które się tym zajmują. Krótki, kilkuminutowy zabieg nagrzewania skóry światłem lasera w przyjemnej atmosferze gabinetu piękności wystarczy, by pozbyć się czerwonych plamek na twarzy. oprócz wzmacniania naczyń suplementacja witaminy C i stosowaniem kosmetyków ochronnych warto też wiedzieć, w jaki sposób można szybko i bezboleśnie pozbyć się pękającego na czerwono kłopotu.